US Top Military Analysis: Putin’s Real Aim Is To Invade Finland And Sweden ( 2 Non-NATO Countries)

USA professor: Putini tegelikud sihtmärgid on Soome ja Rootsi (59)

Õhtuleht.ee, 20. november 2014, 08:18
(AFP / Scanpix)

Ameeriklasest professor, turvaküsimuste ekspert Andrew A. Michta arvates on aina sagedasemad õhuruumi rikkumised Venemaa sõnum eelkõige Soomele ja Rootsile.

Michta usub, et Venemaa laiem strateegiline huvi on seotud Kirde-Euroopa ja Balti merega, kirjutab The American Interest.

Põhjus, miks Venemaa rikub aina tihemini lähiriikide õhuruumi, peitub Moskva koheses eesmärgis neutraliseerida debatt Rootsi ja Soome liitumise üle NATOga. Nii Rootsis toimunud jaht allveelaevale kui ka õhuruumi rikkumised on osa psühholoogilisest sõjast, et alavääristada nii Soome, Rootsi kui teiste Balti riikide eliiti ja elanikke.

Venemaa on lähikuudel rikkunud nii Rootsi, Soome, Eesti, Läti kui ka Leedu õhuruumi. Sõjaväetegevuse suurendamine piirkonnas peaks omakorda nõrgestama kollektiivse kaitsesüsteemi teket. Juhul kui Rootsi või Soome otsustaks liituda NATOga, annaks see positiivse efekti ka Balti ning Kesk-Euroopa riikidele.

About narhvalur

Environmentalist, Animal Lover, Birder,Equastrian
This entry was posted in Debate, Eco News, Estonia, History, Human rights, Make a Difference!, People, Petitions, Philosophy, Politics, Stockholm, Take Action, Technology, War and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s