Swedish Entrepeneurs Drive Successful Country Tavern In Estonia

Roosi talu kutsub avastama häid maitseid

 

Mõisaaegse aida varemetest on tänaseks üles ehitatud esinduslik ja hästi toimiv kompleks, kuhu kuulub avar söögisaal, köögiblokk ja teisele korrusele jäävad lambanahast esemete tootmisruumid.  Foto: Irina Mägi

“Oma meelest me ostsime päris toreda maja, aga ehituse käigus selgus, et ei ole siin laetalasid ja talupojad on omal ajal mõisnikul naha üle kõrvade tõmmanud ning ehitanud mõisa aida ilma vundamendita,” meenutab Kandla küla Roosi talu tänane perenaine ANNIKA VÄLI ühe suure töö algust.

Restorani avamine oli teadlik valik ja pikaajaline töö teostuse nimel kestis pea kolm aastat. Saaremaal on oluline teha midagi, mis annaks põhjust saarele jääda ja mis oleks huvitav ka siia tulnud külalisele. Teadlikkus toidu suhtes on viimasel ajal palju muutnud. Inimestele on oluline, mida nad söövad ja kust see tuleb. Vähem oluline ei ole ka emotsioon, mida söögikoht pakkuda saab.

“Pool meie karjast on karusnahalambad ja lihal ei olnud väljundit, seda oli nii keeruline turustada. Restoran saigi tehtud selleks, et oma toodangut väärindada. Nii lihtne see ongi.”

Lihtne ei olnud kindlasti mitte restoranihoone ülipõhjalik renoveerimine, ammugi ei ole lihtne söögikohta nii pidada, et see Saaremaa oludes ellu jääks. “Kui sa midagi teed, tahad, et oleks hästi tehtud. Et söök oleks hea ja atmosfäär kena.” Nii see ongi. Molekulaargastronoomia aeg hakkab läbi saama, mis tähendab, et tänapäeva kulinaaria ongi lihtsad ja looduslähedased maitsed. Sööma mahub korraga 70 inimest.

Edasi loe Oma Kodu sügisenumbrist

About narhvalur

Environmentalist, Animal Lover, Birder,Equastrian
This entry was posted in Castles and Houses, Debate, Eco -Friendly Living, Eco News, Environment, Estonia, Family, Farming, Food, Garden, Heartwarming Stories, Interior Design, Philosophy, Photography, Politics, Technology, Travel and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s